על מה מבוססת המשיכה בין גברים לנשים?

הבחירה בבן זוג לחיים היא פעולה שרוב האנשים עושים במהלך חייהם, אך על סמך מה הם בוחרים? מדוע איש זה נמשך דווקא לאישה זו ולא לאחרת? והאם לכל סיר יש מכסה?

היקום החל להתפתח לפני כ14 מיליארד שנה, במסגרת ההתפתחות החלו להיווצר חלקיקים המשויכים לשתי צורות הפוכות – פלוס ומינוס. קיומם של חלקיקים אלה מבוסס על חיבור ביניהם. המפגש הוליד צורות התפתחות נוספות, שגם בהן ההתקדמות מבוססת על היקשרות בין ניגודים.

מה הבעיה בבחירת זיווג

חיות בוחרות עם מי להזדווג על פי קריטריונים של בריאות וחוזקה. הנקבה אומדת מי חזק יותר, ועל פי זה היא בוחרת. דחפים אלה טבועים גם בנו, בני המין האנושי. אמנם נדמה לנו שאנחנו מושפעים מאהבה ורומנטיקה בלבד, אבל חלק גדול מהבחירה תלוי גם בתכונות ומחשבות אלה. אולם בשונה מהחיות, בני האדם בונים לעצמם משפחה הכוללת חיים משותפים, בית, עבודה, השכלה ועוד. טבעי שנבדוק ונחפש פרמטרים רבים כאשר אנחנו בוחרים בני זוג, אולם בזה גם טמונה הבעיה.

האם קיימת בחירה אמתית

האדם מושפע משפע של גורמים שמעצבים אותו בכיוון מסוים. חינוך, תרבות, תקשורת וגורמים נוספים מנווטים את האדם ומטשטשים את אישיותו. כתוצאה מטשטוש זה האדם נמשך למישהי שהיא אינה זו שמתאימה לו. כך לדוגמה, בעולם שולטת נורמה מסוימת של יופי, נורמה זו מבוססת על רזון וכולנו מושפעים ממנה. כך כתוצאה מגורמים שונים הופך החיפוש הטבעי של האדם לפעולה מעוצבת ולא אישית.

האדם מתרחק מעצמו

הגירושים והבגידות הרבים שיש כיום נובעות מכך שהאדם חי רחוק מעצמו. הוא מושפע מהחברה ובוחר את בת זוגו על פי הגדרות החברה. כתוצאה מכך הוא גם מרגיש שהוא מוכרח לחפש עוד ועוד, למרות שהוא כבר נמצא בתוך מערכת יחסים. דברים אלה מרחיקים את האדם מעצמו והופכים אותו לתלוי ומבולבל.

 

חישוב מסלול מחדש

הקשר הזוגי הוא הדבר שעומד בבסיס החיים, וקריסת התא המשפחתי מחייבת אותנו לבחון מחדש את אופן בחירת בני זוג. קשר זוגי משובש משבש את חייו של האדם, אם יש בעיות בבית יש בעיות גם בחוץ, לכן נחוצה לנו חשיבה מחודשת שתעזור לנו לבחור בצורה נכונה.

אז מה עלינו לעשות?

יתכן שבעזרת בדיקות מיוחדות נוכל לחדור את הקליפה התקשורתית שעוטפת אותנו ולהגיע לעומקו האמיתי של האדם העומד מולנו. אולם עד שיפותחו בדיקות שכאלה עלינו להתרכז בבניית יסוד זוגי נכון. על ידי בניה שכזו נוכל לפתח את העולם החדש, ולהסתכל בצורה נכונה על כל דבר בחיים. קבלה לעם מאמינים שבצורה שכזו נוכל להדגיש את ערכי המשפחה כיסוד החיים.

האם באמת לכל סיר יש מכסה?

דבר זה מחבר אותנו לשאלה המתבקשת – האם לכל סיר יש מכסה? והתשובה היא שוודאי – לכל אחד יש את האחת שלו. חכמי הקבלה מסבירים שכולנו חלק ממערכת רוחנית אחת. בבסיסה המערכת הייתה מורכבת מאדם וחווה, ולאחר פיצוץ שנקרא חטא עץ הדעת התרחקו זוגות חלקיקים זכריים ונקביים שאמורים להשלים זה את זה. כך בעולם מסתובבים חלקיקים זכריים ונקביים, ולכל אחד יש את החלקיק המתאים לו.